^ Powrót na górę

  
  
  
Get Adobe Flash player

Dane kontaktowe

Żłobek Pierwsze Kroczki

Kraków
os. II Pułku Lotniczego 44

Tel. +48 668 437 820

Email: info@zlobekpierwszekroczki.pl

Godziny pracy

Poniedziałek - piątek
7.00 - 17.30 

Monitoring

Sprawdź online co się dzieje w naszym żłobku

Nasz Facebook

Zajęcia dodatkowe

DOGOTERAPIA – metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Prowadzona jest przez wykwalifikowanego dogoterapeutę. Pies może być nie tylko przyjacielem, ale również doskonałym nauczycielem. Dzięki jego obecności dziecko łatwiej i szybciej koncentruje się, przyswaja wiedzę, uczy się odpowiedzialności i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Dogoterapia wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje. 

 ZABAWY LOGOPEDYCZNE

Podczas zajęć  grupowych przez zabawę i proste ćwiczenia dzieci przygotowują się do następnego etapu w ich życiu czyli mówienia. Zajęcia logopedyczne odbywają się kilka razy w tygodniu, w zależności od programu lub nastroju grupy. Są to proste ćwiczenia i dzieci bardzo je lubią, np. dmuchanie piórek, dmuchanie przez słomkę, nauka oddychania, obserwacja jak rusza się brzuszek, wykonaywanie prostych ćwiczeń językiem, żuchwą, ustami.

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM - w naszym żłobku wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem dążymy do tego, aby ten stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się  dwa lub w okresie zimowym trzy razy w tygodniu po pół godziny i prowadzone są w formie zabawy, śpiewania piosenek, opisywania obrazków. W celu wprowadzenia i utrwalenia słówek i zwrotów wykorzystujemy także, w miarę możliwości, sytuacje z życia codziennego (zabawy indywidualne, posiłki, spacery itp.)

RYTMIKA -  zajęcia z rytmiki w naszym żłobku prowadzą nauczyciele  z ogniska muzycznego Muzyka dla Smyka.

Mają one na celu  uatrakcyjnienie programu wychowania żłobkowego i polegają na:

  • śpiewaniu piosenek, 
  • wykonywaniu ćwiczeń rytmicznych,
  • poznawaniu instrumentów
  • samodzielnym wydobywaniu z nich dźwięki,
  • tańczeniu

Każdy nauczyciel gra na pianinie oraz dodatkowym instrumencie w zależności od swojej specjalizacji m.in. na skrzypcach, altówce, gitarze, flecie, klarnecie.... Dodatkowo  poznajemy wiele innych instrumentów tj. flet poprzeczny, klarnet, altówka, saksofon, gitara i in.