Pierwsze Kroczki  Kameralne Przedszkole Przyrodniczo – Językowe

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.
Janusz Korczak

Nasz Patron: Janusz Korczak (1878-1942) –  lekarz, pedagog, wychowawca, publicysta, pisarz. Prekursor pełnego szacunku stosunku do dziecka. Nauczanie stało się całym jego powołaniem. Choć sam nie miał dzieci, stał się ojcem niezliczonej ilości cudzych. Wiedział, że nie wystarczy słuchać – trzeba przede wszystkim usłyszeć potrzeby dziecka.

Twierdził, że miejsce dziecka jest w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Starał się zapewnić dzieciom beztroskie – co nie znaczy pozbawione obowiązków – dzieciństwo. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej.

W przedszkolu funkcjonują dwie grupy wiekowe:

Mali Odkrywcy, która liczy do 15 dzieci

Poszukiwacze Przygód, która  liczy do 15 dzieci.

Małe grupy dają możliwość pracy w kameralnych warunkach i sprzyjają indywidualnemu podejściu do każdego dziecka. W naszym przedszkolu, podobnie jak w  naszych żłobkach jest to niezwykle ważne – wspólnie pracować będziemy nad słabymi stronami, jak również wspierać i aktywizować mocne strony dziecka i jego talenty.

W przedszkolu realizowany będzie  program zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej.

Nasze przedszkole działa  w oparciu o Statut Przedszkola Niepublicznego.

AKTUALNOŚCI

Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców 🍭🍬 żebyście zawsze byli tacy słodcy i czarujący 🩵💙🩵💙 ... See MoreSee Less

11 hours ago  ·  

🍏Mali Odkrywcy🍎

Jesienią, jesienią
Sady się rumienią:
Czerwone jabłuszka🍎
Pomiędzy zielenią🌳.

Czerwone jabłuszka🍎,
Złociste gruszeczki🍐
Świecą się, jak gwiazdy,
Pomiędzy listeczki.

Pójdę ja się, pójdę
Pokłonić jabłoni,
Może mi jabłuszko
W czapeczkę uroni!

Pójdę ja do gruszy,
Nastawię fartuszka,
Może w niego spadnie
Jaka śliczna gruszka!
... See MoreSee Less

1 day ago  ·  

W tym tygodniu temat przewodni Małych Odkrywców to Dary Jesieni 🍐🍎

Dzieci dowiedziały się jak wygląda sad oraz uczyły się rozpoznawać występujące w nim drzewa owocowe i ich owoce.

Rozwijały sprawności manualne poprzez malowanie 🎨, wycinanie ✂️, naklejanie, dorysowywanie elementów obrazków, zgniatanie papieru i robienie z niego kulek.

Zapoznały się z krótką rymowanką „Wpadła gruszka do fartuszka” 🍐

Kształtowali umiejętności współpracy w grupie podczas warzywnej układanki poprzez wspólne odszukiwanie ukrytych warzyw i ukladanie ich według wzoru w koszyczku🧺.

Mali Odkrywcy nie nudzili się podczas zabaw matematycznych - segregowali owoce wg wielkości stosując przy tym pojęcia: większy/ mniejszy, porównywali ich kolory i ciężar, przeliczali powstałe zbiory.🎲⚖️

Zagościła również zabawa w języku angielskim przypominająca dzieciom nazwy kolorów, warzyw i owoców.

A na podsumowanie tego witaminowego tygodnia samodzielnie wykonali owocowe szaszłyczki🍍🍌🍊
... See MoreSee Less

1 day ago  ·  

💙Dzień Chłopaka - Poszukiwacze Przygód💙 ... See MoreSee Less

1 day ago  ·  

Dziewczynki z grupy Poszukiwaczy Przygód przesyłają życzenia naszym SuperChłopakom 💙 ... See MoreSee Less

1 day ago  ·  

Jesienne zbiory 🍁🍂 ... See MoreSee Less

3 days ago  ·  

W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ PROWADZONE  BĘDĄ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE Z ELEMENTAMI:

ćwiczeń z zakresu profilaktyki logopedycznej

wykorzystania nowoczesnych programów i metod nauczania, m.in. Metoda Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu, metoda integracji sensorycznej

zajęć ruchowych, gimnastycznych, tanecznych z elementami gimnastyki korekcyjnej, zabaw animacyjnych z chustą KLANZA

twórczych aktywności plastycznych

ciekawych wycieczek, spotkań z muzyką, teatrem i sportem, zapraszanie ciekawych osób i poznawanie ich profesji

Kadrę pedagogiczną stanowią   wykwalifikowani nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Dodatkowe zajęcia rozwijające

Zajęcia przygotowujące do nauki języka angielskiego –  nauka języka  przez zabawę, w swobodnej,  naturalnej, niewymuszonej, radosnej atmosferze. Śpiewamy piosenki, uczymy się  rymowanek, czytamy proste opowiastki, korzystamy z multimediów, aby uatrakcyjnić naukę języka. Zabawy ruchowe podczas zajęć pozytywnie wpływają na efektywność nauki oraz sprawiają, że zajęcia stają się wspaniałą zabawą.

Zajęcia Rytmiczne: Wesoła Pozytywka  – raz w tygodniu – zajęcia kształtujące koordynację ruchową, kształtują słuch, uwrażliwiają na muzykę, kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą, małą oraz abstrakcyjne myślenie.

Taniec –  codzienne, wesołe tańce kołowe do muzyki.

Poranne Wesołe Wygibasy – gimnastyka ogólnorozwojowa –codziennie, rozwijają w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawiają kondycję fizyczną dziecka, korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka, wzmacniają organizm jak również kształtują prawidłową postawę dziecka. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych.

Wesołe Wygibasy – gimnastyka korekcyjna – raz w tygodniu.

Zajęcia sensoryczno-motoryczne – proces celowej organizacji zmysłów. Zajęcia wpływające na funkcje motoryczne: koordynacje ruchów, sprawność manualną i lateralizacje, planowanie sekwencji ruchów: skakanie na piłce, bujanie, huśtanie, turlanie, tor przeszkód, siłowanie, ciągnięcie, chodzenie tyłem, nalewanie i przesypywanie, malowanie za pomocą rąk lub ust, wiele innych.

Zajęcia ukierunkowane są również na poprawę sprawności motoryki dużej i małej, koncentrację uwagi, zdolności wzrokowe i słuchowe, poprawę samodzielności i samooceny.

Zaczarowana Kuchnia Przedszkolaka – warsztaty kulinarne –  cykliczne zajęcia kulinarne, dzięki którym dzieci rozwijają nawyk racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywają umiejętności planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir-vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków to również okazja do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Przykładowe zajęcia: pieczenie chleba, bułeczek, przygotowywanie sałatek warzywnych, owocowych, koktajli, przetworów i wiele innych.

Mali Artyści – warsztaty plastyczne –  zajęcia stanowiące doskonałe przygotowanie do nauki pisania, a przy tym rozwijające zdolności manualne dzieci, kształtujące ich kreatywność, wyobraźnię i estetykę.

Opieka logopedy w zakresie diagnozy (raz na 3 miesiące). Indywidualne zajęcia z logopedą dla dzieci zakwalifikowanych za dodatkową opłatą.

Gimnastyka buzi i języka – dwa razy w tygodniu

Ekoludki – edukacja ekologiczna  kształtowanie postawy ekologicznej, rozwijanie u dzieci zainteresowań środowiskiem przyrodniczym, poznawanie roli człowieka w jego kształtowaniu, wzmacnianie poczucia więzi z przyrodą oraz odpowiedzialności za środowisko.

Uniwersytet Przyrodniczy Przedszkolaka: zajęcia cykliczne.

Przyrodnicze zajęcia poznawczo-badawcze, w tym doświadczenia i eksperymenty – umożliwiające  zdobycie wiedzy w sposób aktywny, poprzez obserwacje, badania. W ramach zajęć dzieci mają możliwość spotkania i obserwowania żywych zwierząt,  sadzenia oraz pielęgnowania roślin, korzystania z wielu atrakcyjnych pomocy i narzędzi edukacyjnych np. zestawów do badań i doświadczeń, przenośnych zestawów laboratoryjnych, globusów, multimediów.

Galeria

Kadra

mgr Marta Młynarczyk – Dyrektor przedszkola, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, nauczyciel języka polskiego oraz nauczyciel przedszkolny. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą. Od pięciu lat pełni funkcję Dyrektorki Żłobków Pierwsze Kroczki. Żłobki te były spełnieniem marzeń jej i wspólniczki Renaty o stworzeniu miejsca, w którym najważniejsze będzie Dziecko i jego potrzeby, w którym każde Dziecko będzie się czuło akceptowane i bezpieczne.

 

mgr Renata Hajduga – Małysa –  absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, nauczyciel geografii oraz nauczyciel przedszkolny, od czterech lat pełni funkcję v-ce Dyrektora oraz Koordynatora Żłobków Pierwsze Kroczki.

Przedszkole  prowadzi działalność  na podstawie prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych, gdzie zostało wpisane pod nr 4430.1.295. i tym samym podlega kontroli Wydziału Edukacji Miasta Krakowa.

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Krakowie.

ADRES

os. Dywizjonu 303 19C

Kraków

TELEFON

+48 518 656 898