Pierwsze Kroczki  Kameralne Przedszkole Przyrodniczo – Językowe

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.
Janusz Korczak

Nasz Patron: Janusz Korczak (1878-1942) –  lekarz, pedagog, wychowawca, publicysta, pisarz. Prekursor pełnego szacunku stosunku do dziecka. Nauczanie stało się całym jego powołaniem. Choć sam nie miał dzieci, stał się ojcem niezliczonej ilości cudzych. Wiedział, że nie wystarczy słuchać – trzeba przede wszystkim usłyszeć potrzeby dziecka.

Twierdził, że miejsce dziecka jest w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Starał się zapewnić dzieciom beztroskie – co nie znaczy pozbawione obowiązków – dzieciństwo. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej.

W przedszkolu funkcjonują dwie grupy wiekowe:

Mali Odkrywcy, która liczy do 15 dzieci

Poszukiwacze Przygód, która  liczy do 15 dzieci.

Małe grupy dają możliwość pracy w kameralnych warunkach i sprzyjają indywidualnemu podejściu do każdego dziecka. W naszym przedszkolu, podobnie jak w  naszych żłobkach jest to niezwykle ważne – wspólnie pracować będziemy nad słabymi stronami, jak również wspierać i aktywizować mocne strony dziecka i jego talenty.

W przedszkolu realizowany będzie  program zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej.

Nasze przedszkole działa  w oparciu o Statut Przedszkola Niepublicznego.

AKTUALNOŚCI

Odkrywcy na zajęciach 🍂 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Jesienny pada, pada deszcz ... 🍂☔️ ... See MoreSee Less
View on Facebook
Patriotyczna praca plastyczna 🤍❤️ ... See MoreSee Less
View on Facebook
„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli 🍎🥕🫑 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Urodzinki w grupie Poszukiwaczy Przygód 🎊 Wszystkiego najlepszego 🎈🎉 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Zakończenie konkursu na Eko-zwierzaka 🐠Gratulujemy wykonania tak pięknych zwierzątek 🐘🦙🐖Jesteśmy pod wrażeniem 🤯😲Nagrody już czekają 🥰 ... See MoreSee Less
View on Facebook

W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ PROWADZONE  BĘDĄ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE Z ELEMENTAMI:

ćwiczeń z zakresu profilaktyki logopedycznej

wykorzystania nowoczesnych programów i metod nauczania, m.in. Metoda Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu, metoda integracji sensorycznej

zajęć ruchowych, gimnastycznych, tanecznych z elementami gimnastyki korekcyjnej, zabaw animacyjnych z chustą KLANZA

twórczych aktywności plastycznych

ciekawych wycieczek, spotkań z muzyką, teatrem i sportem, zapraszanie ciekawych osób i poznawanie ich profesji

Kadrę pedagogiczną stanowią   wykwalifikowani nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Dodatkowe zajęcia rozwijające

Zajęcia przygotowujące do nauki języka angielskiego –  nauka języka  przez zabawę, w swobodnej,  naturalnej, niewymuszonej, radosnej atmosferze. Śpiewamy piosenki, uczymy się  rymowanek, czytamy proste opowiastki, korzystamy z multimediów, aby uatrakcyjnić naukę języka. Zabawy ruchowe podczas zajęć pozytywnie wpływają na efektywność nauki oraz sprawiają, że zajęcia stają się wspaniałą zabawą.

Zajęcia Rytmiczne: Wesoła Pozytywka  – raz w tygodniu – zajęcia kształtujące koordynację ruchową, kształtują słuch, uwrażliwiają na muzykę, kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą, małą oraz abstrakcyjne myślenie.

Taniec –  codzienne, wesołe tańce kołowe do muzyki.

Poranne Wesołe Wygibasy – gimnastyka ogólnorozwojowa –codziennie, rozwijają w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawiają kondycję fizyczną dziecka, korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka, wzmacniają organizm jak również kształtują prawidłową postawę dziecka. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych.

Wesołe Wygibasy – gimnastyka korekcyjna – raz w tygodniu.

Zajęcia sensoryczno-motoryczne – proces celowej organizacji zmysłów. Zajęcia wpływające na funkcje motoryczne: koordynacje ruchów, sprawność manualną i lateralizacje, planowanie sekwencji ruchów: skakanie na piłce, bujanie, huśtanie, turlanie, tor przeszkód, siłowanie, ciągnięcie, chodzenie tyłem, nalewanie i przesypywanie, malowanie za pomocą rąk lub ust, wiele innych.

Zajęcia ukierunkowane są również na poprawę sprawności motoryki dużej i małej, koncentrację uwagi, zdolności wzrokowe i słuchowe, poprawę samodzielności i samooceny.

Zaczarowana Kuchnia Przedszkolaka – warsztaty kulinarne –  cykliczne zajęcia kulinarne, dzięki którym dzieci rozwijają nawyk racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywają umiejętności planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir-vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków to również okazja do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Przykładowe zajęcia: pieczenie chleba, bułeczek, przygotowywanie sałatek warzywnych, owocowych, koktajli, przetworów i wiele innych.

Mali Artyści – warsztaty plastyczne –  zajęcia stanowiące doskonałe przygotowanie do nauki pisania, a przy tym rozwijające zdolności manualne dzieci, kształtujące ich kreatywność, wyobraźnię i estetykę.

Opieka logopedy w zakresie diagnozy (raz na 3 miesiące). Indywidualne zajęcia z logopedą dla dzieci zakwalifikowanych za dodatkową opłatą.

Gimnastyka buzi i języka – dwa razy w tygodniu

Ekoludki – edukacja ekologiczna  kształtowanie postawy ekologicznej, rozwijanie u dzieci zainteresowań środowiskiem przyrodniczym, poznawanie roli człowieka w jego kształtowaniu, wzmacnianie poczucia więzi z przyrodą oraz odpowiedzialności za środowisko.

Uniwersytet Przyrodniczy Przedszkolaka: zajęcia cykliczne.

Przyrodnicze zajęcia poznawczo-badawcze, w tym doświadczenia i eksperymenty – umożliwiające  zdobycie wiedzy w sposób aktywny, poprzez obserwacje, badania. W ramach zajęć dzieci mają możliwość spotkania i obserwowania żywych zwierząt,  sadzenia oraz pielęgnowania roślin, korzystania z wielu atrakcyjnych pomocy i narzędzi edukacyjnych np. zestawów do badań i doświadczeń, przenośnych zestawów laboratoryjnych, globusów, multimediów.

Galeria

Kadra

mgr Marta Młynarczyk – Dyrektor przedszkola, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, nauczyciel języka polskiego oraz nauczyciel przedszkolny. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą. Od pięciu lat pełni funkcję Dyrektorki Żłobków Pierwsze Kroczki. Żłobki te były spełnieniem marzeń jej i wspólniczki Renaty o stworzeniu miejsca, w którym najważniejsze będzie Dziecko i jego potrzeby, w którym każde Dziecko będzie się czuło akceptowane i bezpieczne.

 

mgr Renata Hajduga – Małysa –  absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, nauczyciel geografii oraz nauczyciel przedszkolny, od czterech lat pełni funkcję v-ce Dyrektora oraz Koordynatora Żłobków Pierwsze Kroczki.

Przedszkole  prowadzi działalność  na podstawie prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych, gdzie zostało wpisane pod nr 4430.1.295. i tym samym podlega kontroli Wydziału Edukacji Miasta Krakowa.

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Krakowie.

ADRES

os. Dywizjonu 303 19C

Kraków

TELEFON

+48 518 656 898