Pierwsze Kroczki  Kameralne Przedszkole Przyrodniczo – Językowe

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.
Janusz Korczak

Nasz Patron: Janusz Korczak (1878-1942) –  lekarz, pedagog, wychowawca, publicysta, pisarz. Prekursor pełnego szacunku stosunku do dziecka. Nauczanie stało się całym jego powołaniem. Choć sam nie miał dzieci, stał się ojcem niezliczonej ilości cudzych. Wiedział, że nie wystarczy słuchać – trzeba przede wszystkim usłyszeć potrzeby dziecka.

Twierdził, że miejsce dziecka jest w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Starał się zapewnić dzieciom beztroskie – co nie znaczy pozbawione obowiązków – dzieciństwo. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej.

W przedszkolu funkcjonują dwie grupy wiekowe:

Mali Odkrywcy, która liczy do 15 dzieci

Poszukiwacze Przygód, która  liczy do 15 dzieci.

Małe grupy dają możliwość pracy w kameralnych warunkach i sprzyjają indywidualnemu podejściu do każdego dziecka. W naszym przedszkolu, podobnie jak w  naszych żłobkach jest to niezwykle ważne – wspólnie pracować będziemy nad słabymi stronami, jak również wspierać i aktywizować mocne strony dziecka i jego talenty.

W przedszkolu realizowany będzie  program zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej.

Nasze przedszkole działa  w oparciu o Statut Przedszkola Niepublicznego.

AKTUALNOŚCI


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/106358685124014_581722893325837?access_token=EAAS8LGISx9wBAKdA8cX4vZBkV0GSItwKb9b72QNlJyZBEGZABxI4hBRvFapXle9adFot5RHf5ctP0eN0cqNIeML99mU7hNbf3F9dYsZBKyXu57ZA76K3XBcZC4HbeOazTyX8KRpZB5VZC0pw5ZAeytoQ4QmLPskZBc9FZBXBFqSOkroHlAtLVNUOaKt&fields=full_picture): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/server037738/ftp/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/custom-facebook-feed.php on line 2011

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/106358685124014_5410198065725774?access_token=EAAS8LGISx9wBAKdA8cX4vZBkV0GSItwKb9b72QNlJyZBEGZABxI4hBRvFapXle9adFot5RHf5ctP0eN0cqNIeML99mU7hNbf3F9dYsZBKyXu57ZA76K3XBcZC4HbeOazTyX8KRpZB5VZC0pw5ZAeytoQ4QmLPskZBc9FZBXBFqSOkroHlAtLVNUOaKt&fields=full_picture): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/server037738/ftp/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/custom-facebook-feed.php on line 2011

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/106358685124014_578015030363290?access_token=EAAS8LGISx9wBAKdA8cX4vZBkV0GSItwKb9b72QNlJyZBEGZABxI4hBRvFapXle9adFot5RHf5ctP0eN0cqNIeML99mU7hNbf3F9dYsZBKyXu57ZA76K3XBcZC4HbeOazTyX8KRpZB5VZC0pw5ZAeytoQ4QmLPskZBc9FZBXBFqSOkroHlAtLVNUOaKt&fields=full_picture): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/server037738/ftp/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/custom-facebook-feed.php on line 2011

❤ Tak wiele możemy...
Tak wiele zależy od nas...
... See MoreSee Less

6 days ago  ·  

Patron Naszego Przedszkola:
Janusz Korczak...pamiętamy...
www.facebook.com/496301390448824/posts/5410198699059044/6 sierpnia 1942 roku- to dzień w którym wyprowadzili Janusza Korczaka z dziećmi, ruszyli oni w ostatnią drogę ku śmierci, giną w obozie zagłady w Treblince. 7 sierpnia -umowna data, śmierci Janusza Korczak i Stefanii Wilczyńskiej.❤️Pamiętamy!❤️
Mówili Stary Doktor,
Bo był naprawdę stary
I do czytania zwykł
Zakładać okulary.
Zielony przez nie widział świat.
O dziecka oddech lżejszy.
W Doktora rękę ufnie kładł
Swą dłoń król Maciuś Pierwszy.
Za oknem dudnił głucho
Podkuty strachem krok,
A Stary Doktor mówił
Wpatrzony cicho w mrok:
Aaa, świat większy jest niż łza.
Wkrótce świt
Lepszego dnia, aaa.
Aaa, za oknem noc i mgła.
Wkrótce świt
Lepszego dnia.
Mówili - Stary Doktor,
Co ma młodzieńcze siły,
Bo chce, by dzieci znów
Uśmiechu się uczyły.
Wsłuchany w serc bijących stuk
I kropli deszczu nokturn
Nie raz się z łóżka swego zwlókł
I czuwał Stary Doktor.
Nie trzeba płakać, mówił,
Choć ciężko jest nam dziś.
Należy mieć nadzieję
Zieloną, tak jak liść.
Aaa, świat większy jest niż łza.
Wkrótce świt
Lepszego dnia, aaa.
Aaa, za oknem noc i mgła.
Wkrótce świt
Lepszego dnia.
Mówili - Stary Doktor,
On nie wie, co samotność,
A kiedy przyszło iść
już w drogę bezpowrotną
na czele sierot swoich szedł,
najmłodsze wziął na rękę
i słychać było jego szept,
że trzeba iść bez lęku.
Na jego rękach dziecko
zbudziło się ze snu,
a Stary Doktor Korczak
tłumaczył cicho mu:
Aaa, świat większy jest niż łza.
Wkrótce świt
Lepszego dnia, aaa.
Aaa, za oknem noc i mgła.
Wkrótce świt
Lepszego dnia.
Aaa...
/Jonasz Kofta: Stary Doktor/ #JanuszKorczak #HenrykGoldszmit
... See MoreSee Less

6 days ago  ·  

...bo z silnej dziewczynki rodzi się silna kobieta ❤️ ... See MoreSee Less

2 weeks ago  ·  

3 weeks ago  ·  

Dzisiaj w grupie Małych Odkrywców obchodziliśmy urodzinki. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszego Jubilata 💜🎂🎁 ... See MoreSee Less

3 weeks ago  ·  

Uniwersytet Przedszkolaka 🦠👀
Mali Odkrywcy oraz Poszukiwacze Przygód 👀👀
Eksperyment "Kolory"
... See MoreSee Less

4 weeks ago  ·  

W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ PROWADZONE  BĘDĄ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE Z ELEMENTAMI:

ćwiczeń z zakresu profilaktyki logopedycznej

wykorzystania nowoczesnych programów i metod nauczania, m.in. Metoda Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu, metoda integracji sensorycznej

zajęć ruchowych, gimnastycznych, tanecznych z elementami gimnastyki korekcyjnej, zabaw animacyjnych z chustą KLANZA

twórczych aktywności plastycznych

ciekawych wycieczek, spotkań z muzyką, teatrem i sportem, zapraszanie ciekawych osób i poznawanie ich profesji

Kadrę pedagogiczną stanowią   wykwalifikowani nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Dodatkowe zajęcia rozwijające

Zajęcia przygotowujące do nauki języka angielskiego –  nauka języka  przez zabawę, w swobodnej,  naturalnej, niewymuszonej, radosnej atmosferze. Śpiewamy piosenki, uczymy się  rymowanek, czytamy proste opowiastki, korzystamy z multimediów, aby uatrakcyjnić naukę języka. Zabawy ruchowe podczas zajęć pozytywnie wpływają na efektywność nauki oraz sprawiają, że zajęcia stają się wspaniałą zabawą.

Zajęcia Rytmiczne: Wesoła Pozytywka  – raz w tygodniu – zajęcia kształtujące koordynację ruchową, kształtują słuch, uwrażliwiają na muzykę, kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą, małą oraz abstrakcyjne myślenie.

Taniec –  codzienne, wesołe tańce kołowe do muzyki.

Poranne Wesołe Wygibasy – gimnastyka ogólnorozwojowa –codziennie, rozwijają w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawiają kondycję fizyczną dziecka, korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka, wzmacniają organizm jak również kształtują prawidłową postawę dziecka. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych.

Wesołe Wygibasy – gimnastyka korekcyjna – raz w tygodniu.

Zajęcia sensoryczno-motoryczne – proces celowej organizacji zmysłów. Zajęcia wpływające na funkcje motoryczne: koordynacje ruchów, sprawność manualną i lateralizacje, planowanie sekwencji ruchów: skakanie na piłce, bujanie, huśtanie, turlanie, tor przeszkód, siłowanie, ciągnięcie, chodzenie tyłem, nalewanie i przesypywanie, malowanie za pomocą rąk lub ust, wiele innych.

Zajęcia ukierunkowane są również na poprawę sprawności motoryki dużej i małej, koncentrację uwagi, zdolności wzrokowe i słuchowe, poprawę samodzielności i samooceny.

Zaczarowana Kuchnia Przedszkolaka – warsztaty kulinarne –  cykliczne zajęcia kulinarne, dzięki którym dzieci rozwijają nawyk racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywają umiejętności planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir-vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków to również okazja do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Przykładowe zajęcia: pieczenie chleba, bułeczek, przygotowywanie sałatek warzywnych, owocowych, koktajli, przetworów i wiele innych.

Mali Artyści – warsztaty plastyczne –  zajęcia stanowiące doskonałe przygotowanie do nauki pisania, a przy tym rozwijające zdolności manualne dzieci, kształtujące ich kreatywność, wyobraźnię i estetykę.

Opieka logopedy w zakresie diagnozy (raz na 3 miesiące). Indywidualne zajęcia z logopedą dla dzieci zakwalifikowanych za dodatkową opłatą.

Gimnastyka buzi i języka – dwa razy w tygodniu

Ekoludki – edukacja ekologiczna  kształtowanie postawy ekologicznej, rozwijanie u dzieci zainteresowań środowiskiem przyrodniczym, poznawanie roli człowieka w jego kształtowaniu, wzmacnianie poczucia więzi z przyrodą oraz odpowiedzialności za środowisko.

Uniwersytet Przyrodniczy Przedszkolaka: zajęcia cykliczne.

Przyrodnicze zajęcia poznawczo-badawcze, w tym doświadczenia i eksperymenty – umożliwiające  zdobycie wiedzy w sposób aktywny, poprzez obserwacje, badania. W ramach zajęć dzieci mają możliwość spotkania i obserwowania żywych zwierząt,  sadzenia oraz pielęgnowania roślin, korzystania z wielu atrakcyjnych pomocy i narzędzi edukacyjnych np. zestawów do badań i doświadczeń, przenośnych zestawów laboratoryjnych, globusów, multimediów.

Galeria

Kadra

mgr Marta Młynarczyk – Dyrektor przedszkola, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, nauczyciel języka polskiego oraz nauczyciel przedszkolny. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą. Od pięciu lat pełni funkcję Dyrektorki Żłobków Pierwsze Kroczki. Żłobki te były spełnieniem marzeń jej i wspólniczki Renaty o stworzeniu miejsca, w którym najważniejsze będzie Dziecko i jego potrzeby, w którym każde Dziecko będzie się czuło akceptowane i bezpieczne.

 

mgr Renata Hajduga – Małysa –  absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, nauczyciel geografii oraz nauczyciel przedszkolny, od czterech lat pełni funkcję v-ce Dyrektora oraz Koordynatora Żłobków Pierwsze Kroczki.

Przedszkole  prowadzi działalność  na podstawie prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych, gdzie zostało wpisane pod nr 4430.1.295. i tym samym podlega kontroli Wydziału Edukacji Miasta Krakowa.

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Krakowie.

ADRES

os. Dywizjonu 303 19C

Kraków

TELEFON

+48 518 656 898